Oławianie uczcili Dzień Ziemi. Akcja sprzątania zakrojona na szeroką skalę!
22 kwietnia, w ogólnoświatowy Dzień Ziemi, w miastach i miejscowościach w całej Europie organizowano akcje w ekologicznym duchu. Nie inaczej było w Oławie, gdzie mieszkańcy wraz z okolicznymi sołtysami i radnymi, ramię w ramię zbierali śmieci.
Dzikie wysypiska to prawdziwa bolączka gminy Oława. Okoliczne wsie i mniejsze miejscowości mają z tym o tyle spory problem, że nie potrafią zlokalizować, kto tak naprawdę te dzikie wysypiska tworzy. Dzień Ziemi to dobry pretekst do tego, aby przejść się drogami rzadziej uczęszczanymi i w lasach, na polach oraz koło rzek pozbierać pozostawione przez nieznane osoby śmieci.
W tym roku w akcji brali udział nie tylko wolontariusze i uczniowie z przedszkoli oraz szkół w gminie. Byli tam również radni, a także sołtysi z okolicznych wiosek, tych, które zmagają się z dzikimi wysypiskami nie od dzisiaj. Całość prac została nagrodzona ogniskiem z kiełbaskami i wybornymi ciastami upieczonymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bystrzycy.

Szkoła Podstawowa nr 8 w Oławie zyskała nowe imię: Polscy Odkrywcy i Podróżnicy!
Oława nagradza najlepszych uczniów! Złote Koguty rozdane za wybitne osiągnięcia edukacyjne
Jelcz-Laskowice stawia na nowoczesną edukację cyfrową w szkołach!
Młodzież z Oławy opanowuje sztukę przetrwania w terenie
Jak seniorzy mogą chronić się przed oszustwami finansowymi?
70 młodych rowerzystów z Oławy zdobyło karty rowerowe i gotowych na bezpieczną jazdę!
Jak przetrwać upały? Zadbaj o siebie i innych!
Rekordowa temperatura w Słubicach: 38,9°C w czerwcu!
Zostań detektywem i dołącz do walki z przestępczością zorganizowaną w Warszawie!
Bezpieczne wakacje: jak uniknąć zagrożeń podczas letniego wypoczynku