Sesja inauguracyjna Rady Miejskiej w Jelczu-Laskowicach: Nowa kadencja, nowy burmistrz
7 maja, to dzień, w którym w Jelczu-Laskowicach odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w nowej kadencji obejmującej lata 2024-2029. W trakcie uroczystości swą pierwszą przysięgę złożyli świeżo wybrani radni i burmistrz. Po dwóch pełnych kadencjach swoje symbole urzędnicze przekazał Bogdan Szczęśniak, wieloletni przywódca miasta i gminy.
Tereny Jelcza-Laskowic cieszą się stabilną sytuacją finansową. Biuro miejskie nie jest obciążone żadnymi długami czy zaległościami finansowymi. To optymistyczne zwiastuny dla dalszego rozwoju. Znajduje się on na dobrym kursie ku przyszłości, zapewniając coraz lepszą jakość życia dla mieszkańców. Nowo zaprzysiężony burmistrz, Piotr Stajszczyk, podkreśla, że następne pięć lat zostanie poświęcone na rozwój tej „małej ojczyzny”.
Jeśli masz pewność, że twoim kierunkiem jest dobro ludzi i jeśli masz przy sobie właściwych ludzi, to możesz osiągnąć wszystko – przekonywał burmistrz, Piotr Stajszczyk. Zapewnił, że nowa kadencja będzie czasem korzystnie wykorzystanym dla rozwoju miasta i gminy – naszej małej ojczyzny. Stajszczyk wraz ze swoim zespołem zapowiedział, że zrobią wszystko, aby poprawić jakość życia mieszkańców Jelcza-Laskowic. Podziękował również poprzedniemu burmistrzowi, Bogdanowi Szczęśniaku, za stworzenie sprzyjających warunków do życia i pracy oraz dbałość o dobrą kondycję finansową miasta. Nowo wybrany burmistrz wyraził determinację w realizacji planu przyszłych pozytywnych zmian i misji twórczego kształtowania lepszego miejsca do życia dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Oława nagradza najlepszych uczniów! Złote Koguty rozdane za wybitne osiągnięcia edukacyjne
Nowe inicjatywy starosty Oławskiego z OSP: wspólna troska o bezpieczeństwo mieszkańców
Nowe mundury dla Orkiestry Dętej OSP Domaniów z okazji 60-lecia!
Wakacyjne szaleństwo na Wierzbiańskim Pikniku Rodzinnym!
Jelcz-Laskowice wprowadza elektryczne autobusy i stacje ładowania dla lepszego transportu
Bezpłatne treningi karate dla dzieci: dołącz do Aktywnego lata!
Oławski mieszkaniec stracił 14 tysięcy złotych w wyniku oszustwa telefonicznego
Polsko-etiopski projekt muzyczny w Centrum Sztuki w Oławie
Modernizacja oddziału wewnętrznego w Oławie: Starosta i wójt podpisali umowę o wsparciu finansowym
Odkrywanie historii kobiet w Górach Sowich w „Nocami krzyczą sarny