Spotkanie samorządowców Oławy – dyskusje nad ważnymi tematami dla regionu
Przebieg spotkania samorządowców powiatu oławskiego charakteryzował się intensywnymi rozmowami na temat kluczowych wyzwań stojących przed samorządem. Wśród nich najbardziej dominującymi były kwestie związane z infrastrukturą komunikacyjną oraz sytuacją oławskiego szpitala.
7 sierpnia, w Starostwie Powiatowym w Oławie odbyło się istotne spotkanie, które zgromadziło takie osoby jak: Marek Szponar pełniący funkcję starosty, Poseł na Sejm RP Michał Jaros oraz radnego powiatowego Marka Drabińskiego. Ich dyskusje koncentrowały się na najistotniejszych problemach i wyzwaniach, z jakimi musi zmierzyć się lokalny samorząd. Najważniejszymi spośród nich były kwestie infrastruktury transportowej, w tym szczególnie plany budowy przystanku Oława Zachodnia oraz przejazdu kolejowego przy drodze wojewódzkiej numer 396. Prócz tego podjęto również zagadnienie dotyczące „Oławskich Przewozów Gminno-Powiatowych”, którego misją jest walka przeciwko wykluczeniu komunikacyjnemu w regionie. Plany i problemy oławskiego szpitala były kolejnym tematem, który został omówiony podczas spotkania; informuje o tym starostwo powiatowe.
Marek Szponar wyraził swoje zadowolenie z dyskusji prowadzonej z posłem Jarosem. Wyróżnił jego zaangażowanie w sprawy powiatu, szczególnie w kontekście poprawy infrastruktury komunikacyjnej. Starosta jest przekonany, że ta współpraca przyniesie wiele dobrego dla mieszkańców powiatu oławskiego.

Chodnik za 700 tys. zł w Bystrzycy: nowa inwestycja w Oławie
Jelcz-Laskowice wprowadza elektryczne autobusy i stacje ładowania dla lepszego transportu
Nowa nawierzchnia drogi powiatowej w Minkowicach Oławskich gotowa!
Przetarg na studium korytarzowe Trasy Swojczyckiej – nowa era komunikacji w Wrocławiu!
Asfalt na ścieżce Oława – Jaczkowice: Budowa w końcowej fazie!
Nowa droga powiatowa nr 1561D w Osieku oficjalnie odebrana
26-latek aresztowany za serię kradzieży z włamaniem i oszustwa finansowe
Dzień Ojca: Uznajemy Tatusiów za ich niezastąpioną rolę w rodzinie
Nowe mundury dla Orkiestry Dętej OSP Domaniów z okazji 60-lecia!