Od 2025 roku mieszkańcy Oławy zostaną zwolnieni z opłaty za posiadanie psa
Począwszy od pierwszego dnia stycznia 2025, posiadacze psów z Oławy nie będą musieli już obciążać swojego budżetu opłatą za posiadanie swojego czworonożnego przyjaciela. Przypomnijmy, że dotychczas kwota wynosiła 96 złotych za pierwszego psa, a za każdego kolejnego płaciło się 48 złotych.
Radna Magdalena Ziółkowska od długiego czasu angażuje się w działania mające na celu usunięcie tej opłaty. Taka danina, nakładana na właścicieli psów, została ustalona przez uchwałę Rady Miejskiej w październiku 2015 roku. Niestety, mimo jej konsekwentnych prób, propozycja niestawiania opłat nie zdobywała dotąd wystarczającego poparcia wśród radnych. Szczególnie przeciwni byli członkowie koalicji rządzącej oraz lokalny samorząd.
Oławski burmistrz, Tomasz Frischmann, wielokrotnie argumentował swoje stanowisko, twierdząc, że środki uzyskane z tej opłaty są potrzebne do dofinansowania miejscowego schroniska dla zwierząt. Zgodnie z jego słowami, dopóki schronisko będzie miało inwestycyjne potrzeby, opłata za posiadanie psa powinna być utrzymywana.

Realizacja projektu budowy nowej świetlicy w Siecieborowicach nabiera tempa
Gigantyczna interwencja strażaków na Dolnym Śląsku: Wielki pożar w stolarni pod Oławą
Operacja Dolnośląskiej KAS i Straży Granicznej: Zatrzymanie przemytnika z 10 kg marihuany o wartości 435 tys. zł
Planowane inwestycje PKP w Jelczu-Laskowicach: zabezpieczenie przejazdu kolejowego i remont dworca
Spotkanie edukacyjne na temat cyberbezpieczeństwa zorganizowane przez policjantkę z Oławy
Kolizja trzech pojazdów na drodze z Oławy do Jelcza-Laskowic o godzinie 14:30
Wakacyjne szaleństwo na Wierzbiańskim Pikniku Rodzinnym!
Jelcz-Laskowice wprowadza elektryczne autobusy i stacje ładowania dla lepszego transportu
Bezpłatne treningi karate dla dzieci: dołącz do Aktywnego lata!
Młodzi żołnierze składają przysięgę wojskową w Brzegu – nowy rozdział służby dla Ojczyzny