Szkoła aktywnego sektora – rekrutacja do 12.09.2021r.
Działania związane z organizacjami pozarządowymi często przejmują inicjatywę przy okazji ważnych dla lokalnej społeczności wydarzeń. Zajmują się przede wszystkim wzrostem świadomości, czy wyczuleniem na dany problem. Częstym zadaniem tego typu organizacji jest zbiórka finansów, która pozwala na zakup sprzętu medycznego, sfinansowanie drogiej operacji, czy pomoc danym osobom z lokalnej społeczności.
Praca pełna wyzwań
Działalność w sektorze organizacji pozarządowych wiąże się z dużą liczbą wyzwań. Przede wszystkim niezbędne jest stworzenie odpowiedniego planu działania. W trakcie kampanii, czy zbiórek wykorzystuje się różnego rodzaju środki przekazu. Dlatego ważna jest współpraca z osobami, które potrafią je wykorzystywać. To przekłada się na zasięg kampanii, czy wzrost świadomości w danej społeczności. To, jak duża liczba osób usłyszy o danym problemie i będzie chciała pomóc, przekłada się na skuteczność organizacji oraz jakość pomocy, którą świadczy.
Cykl szkoleń w ramach projektu „Szkoła Aktywnego Sektora”
Właśnie startuje pierwszy cykl szkoleń z tego projektu. Rekrutacja w dalszym ciągu jest otwarta i potrwa do 12-go września, bieżącego roku.
Czym jest Szkoła Aktywnego Sektora?
Przede wszystkich to duża ilość wydarzeń edukacyjnych. Są one dedykowane osobom, które pracują lub współpracują z organizacjami pozarządowymi. Także dla tych, które działają na rzecz grup nieformalnych, czy rozwoju społeczeństwa na wielu płaszczyznach. W szczególności w sferach, które są związane z ochroną praw człowieka, demokratycznym dialogiem, równością.
Pierwszy tego typu projekt dla przedstawicie organizacji
Przede wszystkim do udziału w cyklu szkoleń zaprasza się przedstawicieli i przedstawicieli organizacji, które działają na terenie mniejszych miast. Również te osoby, które dopiero zaczynają swoją działalność w tym sektorze. Celem spotkań jest pomoc tym osobom w lepszej organizacji strukturowej i strategicznej organizacji, tak, by jej działania były jak najbardziej efektywne.
W jaki sposób przebiegają szkolenia?
Zajęcia edukacyjne będą prowadzone w systemie hybrydowym. Oznacza to, iż część spotkań będzie stacjonarnych, część natomiast online. Dodatkowo uczestników czeka praca samodzielna. W jej trakcie pracować będą nad trzema strategiami rozwoju organizacji, czyli strategią fundraisingową – czyli tą, która dotyczy strategii strategii i sposobów pozyskiwania funduszy na konkretny cel, marketingową oraz rozwojową. Szkolenia są bezpłatne, jednak, aby wziąć w nich udział, należy wypełnić formularz. Zajęcia stacjonarne realizowane są w Warszawie. Organizatorzy pokrywają koszty noclegów oraz wyżywienia. Po stronie uczestników są koszty podróży.
Tego typu szkolenia są potrzebne
Wszelka działalność, która wiąże się z organizacjami pozarządowymi, wymaga wiele pracy. Przede wszystkim fundusze organizacja otrzymuje od darczyńców. Dlatego odpowiednia organizacja pracy i strategii przekłada się na realizację poszczególnych celów. Tak samo, jak w biznesie, tak też przy okazji tego typu organizacji, dostępna jest ogromna liczba kanałów komunikacji. Wśród nich największym jest oczywiście Internet. Dlatego tak ważne jest, aby w odpowiedni sposób komunikować się ze społeczeństwem.
Będą kolejne warsztaty
Cały projekt realizowany będzie cyklicznie. Warsztaty edukacyjne odbywać się będą co pół roku. To doskonała forma wsparcia dla wielu przedstawicieli, którzy mogą zmagać z trudnościami, jakie są charakterystyczne dla organizacji pozarządowych. Zachęcamy przedstawicieli organizacji pozarządowych z Oławy do przesyłania swoich zgłoszeń.
Niezbędne informacje, jak też formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: https://szkolasektora.org.pl/ruszyla-rekrutacja-do-pierwszego-cyklu-szkolen-zapraszamy/